افتتاح پژوهشگاه استاندارد شمالغرب کشور در آذربایجان شرقی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

   

  نخستین پژوهشگاه استاندارد منطقه ای کشور (شمال غرب) در آذربایجان شرقی افتتاح شد.
  به گزارش اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی: پژوهشگاه استاندارد منطقه شمالغرب به منظور تامین نیازهای سازمان ملی استاندارد ایران و ادارات کل استاندارد این منطقه و مراکز تولیدی و خدماتی و ادارات و سازمان های مربوطه با محوریت شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و خدماتی با حضور مدیرکل استاندارد استان آذربایجان شرقی، رییس پژوهشگاه استاندارد، معاون سیاسی، امنیتی استانداری آذربایجان شرقی، جمعی از اساتید دانشگاه ها و صاحبان صنایع استان در اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی راه اندازی شد.
  مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی امروز در این آئین گفت: هم اکنون بیش از 3 هزار واحد تولیدی در شمالغرب کشور تحت پوشش استاندارد منطقه بوده که از این تعداد یک هزار و 317 واحد زیر پوشش این اداره کل قرار دارد. 
  ساسان فرشی حق رو، افزود: این پژوهشگاه با هدف انجام پژوهش های کاربردی، فعال سازی آزمایشگاه ها و ایجاد قطب های علمی و آزمایشگاهی، فعال سازی حوزه سیستم های مدیریت کیفیت، بازرسی و ارزیابی انطباق و انجام خدمات استاندارد محور راه اندازی شده است. 
  وی اظهار کرد: پژوهشگاه استاندارد مهمترین مرجع پژوهشی و تحقیقاتی نظام استاندارد سازی کشور و پنجره ارتباطی سازمان ملی استاندارد ایران با موسسات پژوهشی و دانشگاهی در کشور است. 
  مدیرکل استاندارد آذربایجان شرقی یادآوری کرد: این پژوهشگاه شرایط بالقوه و آمادگی لازم را برای اجرای طرح های پژوهشی طبق برنامه­های سازمان ملی استاندارد ایران و واحدهای متعدد منطقه و سایر ارگان های مرتبط استانی و دیگر متقاضیان در منطقه شمال غرب دارد.
  حسن سرشتی، رییس پژوهشگاه استاندارد در این مراسم گفت: این پژوهشگاه ها در سال آینده در 9 مرکز استان با توجه به نوع فعالیت آن ها برای ارایه خدمات بهتر به واحدهای تولیدی و ارائه اطمینان به مردم از بابت ایمنی و سلامت محصول راه اندازی می شود.
  وی با بیان اینکه پژوهشگاه استاندارد، به عنوان بازوی تحقیقاتی سازمان استاندارد عمل می کند، اظهار کرد: پژوهشگاه استاندارد در 2 بخش شامل تدوین استانداردهای پژوهش محور و آزمایشگاه های مرجع فعالیت می کند.
  رئیس پژوهشگاه استاندارد ایران یادآوری کرد: پژوهشگاه استاندارد نسبت به سایر پژوهشگاه ها وظیفه سنگینی دارد، زیرا که نتایج تحقیقاتی آن به طور مستقیم بر واحدهای صنعتی و تولید و جامعه تاثیر می گذارد.
  سعید شبستری، معاون سیاسی، امنیتی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این آئین گفت: این استان از قطب های صنعتی و تولیدی کشور بوده و نقش چشمگیری در صنعت، خدمات و تولیدات دامی و کشاورزی ایفا می کند.
  شبستری با اشاره به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: در این راستا واحدها باید کیفیت محصولات تولیدی خود را افزایش دهند و یکی از این راهکارها رعایت استانداردهای ملی و بین المللی است.
  وی اظهار کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی باید کیفی و استاندارد سازی محصولات را جزئی از کار خود قرار دهند، زیرا که کیفیت پائین محصولات موجب فرار مشتری و روی آوردن به سایر محصولات می شود.
  معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی یادآوری کرد: سرمایه گذاری در ارتقای کیفیت و استانداردسازی محصولات هدرروی سرمایه نبوده بلکه سرمایه گذاری برای تولید بهتر، دسترسی به بازار بیشتر و حضور پرقدرت در بازار رقابتی است.


  نویسنده : بازدید : 6 تاريخ : جمعه 20 مرداد 1396 ساعت: 7:46
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123