نخست وزیر چین: استانداردها کلید رشد اقتصاد چین هستند

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  مسئولان بلند پایه چین، از جمله نخست وزیر لی ککیانگ، در نشست عمومی «استانداردها ارتباطات جهانی را بهبود می بخشند» که روز 14 سپتامبر در هفته ایزو در پکن برگزار شد، بر اهمیت استانداردهای بین المللی تأکید کردند.
  نخست وزیر همچنین با تأکید بر این که استانداردها می توانند به چین کمک کنند تا از رشد کند اقتصادی رهایی یابد افزود:  «ارتقا نوآوری نیز نقش مهمی در بهبودی پایدار اقتصاد جهانی ایفا می کند و استانداردها کلید تبدیل این نوآوری به بهره وری ملموس هستند.»
  برای دومین اقتصاد بزرگ دنیا، استانداردها ابزاری برای حصول اطمینان از کیفیت، کارایی و رشد پایدار هستند. استانداردها بازتابی از رقابت پذیری تجاری و نیروی یک ملت هستند. 
  نخست وزیر در ادامه اظهار داشت «امروز اینجا هستم تا تعهد دولت چین را به امر استانداردسازی اعلام دارم. چین باید شجاعت اجرایی کردن استانداردهای خود را به دست آورد. ایزو یک سازمان ملل متحد از فناوری است. تنها همکاری می تواند به نتایج برنده-برنده و سودمند بیانجامد». او همچنین بر حمایت از کشورهای در حال توسعه برای فعالیت بیشتر در امر استانداردسازی تأکید کرد.
  به باور نخست وزیر چین، زمان آن فرا رسیده است که کشور اصلاحاتی در اداره امور خود انجام دهد تا دولت تنها تأمین کننده استاندارد نباشد. بلکه باید انعطاف پذیری و خودمختاری بیشتری برای ترویج استانداردهای بین المللی وجود داشته باشد. او در ادامه می گوید «استانداردسازی باید بر پایه سادگی، اتحاد رویه و شفافیت باشد که البته این موارد همگی در یک دولت خوب نیز وجود دارد.»
  در پایان، بر همکاری بیشتر میان کشور چین و ایزو و اعضای آن مجددا تأکید کرد. در این رویداد، مقامات عالی رتبه دیگر چین، سازمان های بین المللی، نمایندگان صنایع و سازمان های استاندارد منطقه ای نیز سخنرانی کردند.

  نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 23:54
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123