به هنگام خرید کالاهای دست دوم چه انتظاراتی باید داشته باشید

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آخرین مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  پر مخاطب ها

  برچسب ها

  از کجا مطمئن باشین، کتری دست دومی که خریداری می کنیم، به هنگام استفاده در آشپزخانه منفجر نمی شود؟ خرید کالاهای دست دوم ممکن است دردسر آفرین باشد، اما استاندارد ISO/TS 20245 کمک می کند تا این کالاهای ارزان قیمت، ناامیدکننده نباشند.
    زمانی که یک ماشین لباسشویی دست دوم خریداری می کنید، وجود چند خراش و خط روی بدنه قابل انتظار است اما مسلما انتظار ندارید که نشتی آب داشته باشد یا به هنگام منفجر شود. هر کالا، نو یا دست دوم، انتظار می رود تا ایمن باشد، نقصی نداشته باشد و برای مدت زمان مناسبی دوام داشته باشد. خواه از روی نیاز، یا در جهت مبارزه با مصرف گرایی، تجارت کالاهای دست دوم در چند دهه اخیر، به خصوص در کشورهای در حال توسعه و کشورهایی در حال گذار اقتصادی رونق گرفته است. اما آیا این بدین معناست که کیفیت را فدای قیمت کنیم؟با این پیش فرض که کالاهای دست دوم نباید خارج از آنچه برای کالای نو تعریف شده است، خطری را متوجه سلامت انسان یا محیط زیست سازند، ایزو اقدام به تدوین استاندارد ISO/TS 20245 کرده است که مقررات مربوط به کالاهای دست دوم صادراتی/وارداتی را شامل می شود. استاندارد تجارت فرامرزی کالاهای دست دوم، اولین الزامات فنی بین المللی در حوزه کالاهی دست و دوم است که میان کشورها تجارت می شود. این استاندارد شامل نحوه ارزیابی و دسته بندی کالاها به چهار گروه A (خیلی خوب)، B (خوب)، C (متوسط) و D (ضعیف) است. این معیارهای قابل اندازه گیری سبب می شوند تا سلامت مصرف کننده و محیط زیست هر دو تأمین باشد. در بخش دوم، پرسش و پاسخ میان ایزوفوکوس و رای دالماج، رئیس کمیته پروژه ISO/PC 245 را می خوانید.

  مترجم: مریم صالحی

  منبع: ایزو فوکوس

  نویسنده : بازدید : 16 تاريخ : شنبه 17 مهر 1395 ساعت: 23:55
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورهاads-123